4 Nisan 2014 Cuma

Oyun Oynayarak Para Kazanmak


Oyun severlerin hayalini gerçekleştiren bir çocuk var. İngiltere’de daha 17 yaşında olan Fred Pye oyun oynayarak ayda ortalama 7 bin lira kazanıyor. 2 sene önce sırf eğlenmek amacıyla bir Youtube hesabı açıp oynadığı oyunları yükleyip nasıl oynandığını anlatan videolar yapmaya başladı. Bir anda oyun dünyasının dikkatini çekti ve bu konuda gelişme sağladı.


Önce Call Of Duty videoları yükleyerek başlayan Fred’in dönüm noktası ise GTA V oldu. Oyun piyasaya sürüldüğünde daha ilk gün 800 milyon dolar hasılat yapınca Fred’in de ne kadar doğru bir yol çizdiği ortaya çıktı. Fred okuluna giden ve boş vakitlerinde oyun oynayarak oynarken yaptığı yorumları Youtube’a yükleyen sıradan biriyken yüksek bir insan kitlesine hitap ettiği gözükünce firmalar tarafından değerli biri olarak görüldü teklifler almaya başladı.


Şu anda Youtube kanalında yaklaşık 140 bin takipçisi var ve ortalama aylık 2.5 milyon kişi tarafından izleniyor. Tam bir Youtube fenomeni olan Fred’le yapılan röportajda “ Hem oyun oynamak hem de para kazanmak pek çok insanın hayali. Ve ben bu hayalimi daha 17 yaşımda gerçekleştirdim” diyerek mutluluğunu dile getirdi. Bizim bildiğimiz çocuklar okula gider, çocuk alerji hastalıkları ile uğraşır. Haklı tabi. Kim istemez ki hem sevdiği oyunları oynamak hem de para kazanmak?  Bakalım bu kariyeri ne kadar sürecek? Belki de ileride televizyonlarda oyun yorumcusu olarak görüntülenir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder