27 Aralık 2013 Cuma

Azılı Düşman Alerji

Çocukken çok çektiğim hastalıklardan biri de polene olan alerjim oldu. Bir gün babaannemin karşısında bulunan lisenin bahçesinde basketbol oynuyorduk. Arkadaşlarla tam eğlenceli bir oyunun ortasında iken bir baktım ki yavaştan kaşınmaya başladım. Sinek ısırmıştır veya isilik olmuştur düşüncesiyle pek ciddiye almadım. Eve gittim tam yemek yiyeceğiz annem gördü ve endişelendi. Ne yapacağını bilemedi kadın, su çiçeği mi yoksa alerji mi karar veremedi. En sonunda doktora gittik ve bana alerji olduğunu söyledi. Çok korkmuştum, çünkü hiç su çiçeği olmamıştım ve olanlardan duyduğum kadarıyla pek zahmetli bir hastalıktı. O akşamdan sonra 2 3 gün pek dışarı çıkmadım..

Her yılın ilkbahardan yaza geçerken ki o polen zamanında her tarafım çok kaşınır, kıpkırmızı olurum. Bir insanın neden bir şeye alerjisi olur ki ? Niye vücut ters tepki verir hiç anlamış değilim. Ama çok şükür benim yalnızca polene alerjim var. Size bir anımı anlatayım da eğer sizin de alerji şikayetiniz varsa buna sinir olmadan önce bir daha düşünün.

         

6. sınıfta sınıfımıza yeni birileri dahil oldu. Çocuklarla ilk başta uzaktan uzağa tanışırken basketbol ortak noktamızdan dolayı günden güne yakınlaştık. Günler geçtikçe birbirimizi tanıdık ve tanıdıkça daha çok sevdik. Artık aşağı yukarı her gün birlikte takılıyor, birlikte yiyip içiyor, birlikte basketbol oynuyorduk. Oyunlardan sonra haliyle acıkıyoruz ve bir şeyler yemek istediğimiz zaman seçici davrandığı dikkatimi çekti. İlk önce sevmediğini düşünmüştüm. Aç kalmak yerine sevmediği şeyleri yemek bence daha mantıklı geldi. Sonuçta iyi kötü insanın karnı doyuyordu. Bir gün dayanamayıp sordum, o da bana alerjisi olduğunu söyledi. Nelere alerjin var dediğimde öyle bir liste çıkardı ki bana, bütün tadı güzel şeylerden mahrum kalıyordu. O gün bugündür polen alerjisine alerji demem ben.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder